Naszą misją jest nie tylko leczenie zębów i profilaktyka, ale także poprawa wyglądu. Lekarz ocenia stan zaburzenia ich estetyki i proponuje wstępny plan leczenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie przywrócić piękny i zdrowy uśmiech. Estetykę uśmiechu określa kształt, kolor, stan dziąseł oraz szkliwa. Każdy zabieg jest dostosowany do potrzeb pacjenta, linii twarzy, uśmiechu, linii dziąseł, a także do własnych preferencji.
Używamy najnowszych technologicznie materiałów kompozytowych z domieszką cyrkonu.
W naszym gabinecie znajdziecie Państwo kompleksową ofertę z zakresu diagnostyki i leczenia próchnicy najnowocześniejszym urządzeniem Kavo DiagnoCam i indywidualnym systemem ICON.
Nowatorska metoda ICON pozwala bezboleśnie i skutecznie wyleczyć przebarwienia na zębach, tak zwane białe plamy. Powstają one w wyniku zaatakowania powierzchni szkliwa przez bakterie próchnicotwórcze. Infiltracja próchnicy ICON została stworzona specjalnie do powstrzymywania postępów początkowej próchnicy oraz eliminowania białych plam. Można go stosować do leczenia zmian występujących zarówno w przestrzeniach międzyzębowych, jak i na przednich powierzchniach zębów. Co najważniejsze, jest to leczenie bezinwazyjne, nie wymagajace borowania i innych nieprzyjemności.
Przebieg leczenia
Leczenie preparatem DMG ICON odbywa się bez użycia wierteł. Zmieniona powierzchnia szkliwa jest najpierw oczyszczana i polerowana, a następnie wytrawiana specjalnym płynem ICON etch. Po spłukaniu i osuszeniu powierzchni zęba nakładany jest preparat ICON, który wnikając w strukturę uszkodzonego szkliwa, likwiduje białe plamki na jego powierzchni. Na koniec ząb jest naświetlany lampą polimeryzacyjną i polerowany. ICON to proste rozwiązanie bez borowania pozwalające w łatwy i bezbolesny sposób uniknąć podczas jednej wizyty – łatwo i bezboleśnie.
Bonding – piękny uśmiech, rewolucja w dziedzinie stomatologii estetycznej
Bonding to poprawa wyglądu zębów za pomocą nowoczesnych żywic kompozytowych. Metoda nie wymaga ingerencji w tkanki zęba, licówki kompozytowe łączą się z powierzchnią wytrawionego szkliwa dzięki sile adhezji (przylegania).
Bonding, nieinwazyjny rodzaj stomatologii estetycznej, który pozwala odbudować lub wyrównać zęby, przywracając im pożądany wygląd. Wystarczy już jedna wizyta u stomatologa, by przez kilka kolejnych lat cieszyć się pięknym uśmiechem.
Stosowany w sytuacji, kiedy nasze zęby są zdrowe, ale wymagają drobnej korekty. To bezpieczna i nieinwazyjna metoda odbudowy zęba, polegająca na kamuflażu drobnych wad estetycznych, poprzez nałożenie cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zębów. Podczas zabiegu materiały kompozytowe, łączone są za pomocą żywicy z delikatnie wytrawioną powierzchnią zęba. Cały proces odbywa się bez nawiercania, ingerencji w szkliwo i bólu. Kompozyty idealnie naśladują wygląd naszego uzębienia i naturalny kolor szkliwa, nie żółkną i w ograniczonym stopniu chłoną barwniki z pożywienia.
Bonding jest tańszą metodą rekonstrukcji zębów w porównaniu do innych uzupełnień protetycznych jak licówki czy korony ceramiczne. Jednocześnie jest to rozwiązanie mniej trwałe, gdyż jego efekty utrzymują się ok. 4-5 lat, podczas których pacjent może „przetestować” swój nowy uśmiech bez żadnych konsekwencji, zanim zdecyduje się na ostateczne leczenie.
Taka metoda odbudowy zęba przeznaczona jest dla osób posiadających zdrowe zęby, niedotknięte próchnicą ani chorobami przyzębia, którym zależy na delikatnej korekcie estetycznej bez inwazyjnej ingerencji w szkliwo zęba. Dlatego bonding doskonale sprawdza się w przypadku drobnych uszkodzeń mechanicznych (np. ukruszenie zęba), konieczności wydłużenia za krótkiego zęba, czy jego delikatnego rozjaśnienia, lub gdy chcemy zmniejszyć szparowatość czy diastemę.. Bonding jest zatem świetnym rozwiązaniem, gdy w ładnym uśmiechu przeszkadzają nam drobne wady, które nie są wystarczającym powodem do zakładania licówek czy koron ceramicznych.
To doskonała metoda korekty uzębienia przynosząca niekiedy spektakularne efekty już podczas jednej wizyty u stomatologa, ale nie wykorzystujemy go np. w przypadku zębów martwych i przebarwionych, o ciemniejszej barwie, kiedy nakładka kompozytowa nie pozwoli na osiągnięcie zadowalającego efektu. Przeciwwskazaniami są także m.in. choroby dziąseł i przyzębia, skłonność do próchnicy, zbyt mała ilość szkliwa na powierzchni ząba (np. duża ilość wypełnień), zwyczaj obgryzania paznokci. Przeciwwskazaniem może być także bruksizm.